Mazor XTM – це третє покоління роботизованої навігаційної системи для вертебральної хірургії, розроблене Mazor Robotics.
Складовими компонентами платформи Mazor Х є робоча станція та сама навігаційна система. Робоча станція представляє собою великий сенсорний екран з програмним забезпеченням та базою даних навігаційної системи. Остання має в своєму складі власну роботизовану хірургічну руку з інтегрованою 3D-камерою з просторовим відстеженням, та панель управління хірурга, що розташовується в стерильній зоні операційної кімнати. Платформа працює згідно технології Mazor Corе та поєднує в собі послідовні інтегровані процеси, більшість з яких не відрізняється від аналогічних у платформі минулого покоління - Renaissance.
Предопераційний аналіз (Pre-Op Analytics) дозволяє виконати трьохвимірне комплексне планування всієї операції напередодні втручання або під час, використовуючи програму Scan & Plan. Спрямовування інструментів та імплантатів по правильній траєкторії відповідно до хірургічного плану є областю відповідальності інтраопераційної навігації. Максимальну точність протягом операції забезпечує платформа, що кріпиться до хребта пацієнта.
Сканування 3Define відтворює 3D-об’єм для оцінки хірургом робочого поля. Для співставлення програмою передопераційного КТ-плана з хребтом пацієнта та положенням на ньому платформи, в прямій та наклоній проекціях робляться два рентген-знімка хребта з конструкцією та закріпленим на ній спеціальним 3D датчиком. Перед початком втручання камера Mazor X-Eye забезпечує оперативну верифікацію положення хірургічної руки по відношенню до ділянки втручання.
1. Модуль розпізнавання анатомії
Дозволяє обробити зображення і розпізнати
характерні особливості анатомічної будови.
2. Досконале планування оперативних втручань
Завдяки віртуальному плануванню операція стає повністю
передбачуваною.
3. Перехресні методи візуалізації
Технологія Mazor Core використовує крос-модальну
реєстрацію зображення.
4. З’єднувальна платформа
Для забезпечення стійкого і міцного зв'язку
використовується спеціальна сполучна
платформа
Технологія дозволяє виконувати відкриті, мінімально-
інвазивні (MIS) або чрезкожні операції на хребті і головному
мозку. Основними хірургічними напрямками платформи є:
• Фіксація хребта (транспедикулярними,
трансфасеточними, трансламінарними,
дуговідростковими, крижово-клубовими гвинтами)
• Виправлення деформацій хребта (операціїспондилодеза,
остеотомії)
• Цементна аугментація (кіфопластика, вертебропластика)
• Застосування при онкологічних процесах (біопсіях,
видаленнях пухлин, хірургічнійревізії)
• Операціїна головному мозку (глибока стимуляція
головного мозку, біопсія мозку)